Katolickie spotkania dla singli nowe ostrowy


Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu, przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www. Komunikat Abp. Henryka Hosera SAC ws.

Parowanie singli

Romualda Kamińskiego koadiutorem Diecezji Warszawsko-Praskiej. W miniony czwartek Papież Franciszek mianował biskupem koadiutorem naszej diecezji Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji ełckiej. Będzie on wspomagał mnie w zarządzaniu diecezją, do czasu mojego przejścia na emeryturę.

Pod koniec listopada tego roku, skończę 75 lat, osiągając tym samym wiek emerytalny. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego złożę na ręce Papieża rezygnację z pełnionego urzędu pasterza diecezji. Po przyjęciu mojej rezygnacji przez Stolicę Apostolską biskup koadiutor automatycznie, z mocy prawa, stanie się biskupem diecezji Warszawsko-Praskiej. W imieniu duchowieństwa i wszystkich wiernych pragnę wyrazić radość z nominacji Biskupa Romualda Kamińskiego na mojego następcę. Ksiądz Biskup zna naszą diecezję, gdyż przez 13 lat pracował na stanowisku kanclerza kurii Warszawsko-Praskiej i dał się poznać jako kapłan gorliwy, życzliwy i kompetentny.

Msza św. dla poszukujących męża albo żony g. 20:00 - 30 czerwca, wtorek

Oddany w służbie Bogu, ludziom i Kościołowi. Jego powrót do Warszawy zapewnia harmonijne przekazanie pasterzowania diecezją. Zachęcam wszystkich diecezjan do modlitwy w intencji naszego Kościoła lokalnego oraz jego pasterzy.


 • Zapisani Sobie - katolicki portal randkowy - chrześcijańskie randki internetowe.
 • ;
 • Ogłoszenia parafialne – Parafia NMP Matki Kościoła Ostrówek.

Wszystkim z serca błogosławię. Odwiedzi Ją Matka Boża w kopii obrazu Częstochowskiego, od 2 września do roku do 16 czerwca roku Peregrynacja rozpocznie się w chwili, gdy wspominamy Jednocześnie wspominamy stulecie objawień fatimskich, tak ciągle i zawsze aktualnych. I wreszcie z wdzięcznością wspominamy i przeżywamy srebrny jubileusz istnienia naszej Diecezji, ustanowionej w maryjne święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Tegoż Ducha i Jego dary otrzymujemy już w sakramencie Chrztu św. I zwłaszcza w Sakramencie Bierzmowania. To nie Ona, lecz my przychodzimy z pustymi rękami.

Matka Boża w obrazie Częstochowskim odwiedzi nasze wioski i miasta, przejdzie koło naszych domów, zatrzyma się w naszych kościołach i kaplicach. Udzieli nam królewskiej audiencji Królowej i Matki, audiencji, której nie wolno przeoczyć. Ona wszystkich wysłuchuje i na wszystko reaguje, jeśli zwracamy się do Niej z ufnością, wiarą i nadzieją. W ciągu krótkiej historii naszej Diecezji, to już trzeci raz, gdy Matka Boża w swoim wizerunku ukazuje się naszym oczom.

Zapraszam wszystkich — duchownych diecezjalnych i zakonnych, rodziny zakonne, ruchy i stowarzyszenia, środowiska diecezjalne, wiernych świeckich — do udziału w uroczystości rozpoczęcia peregrynacji Kopii Jasnogórskiego Wizerunku. W sobotę, 2 września, na placu przed radzymińską Kolegiatą Przemienienia Pańskiego, Eucharystią o godzinie Lud Boży spożywający baranka paschalnego przy wyjściu z niewoli egipskiej otrzymał takie polecenie Boga, by uświadomił sobie, iż jest ludem pielgrzymującym. Droga do Ziemi Obiecanej była czterdzieści lat trwającą pielgrzymką.

Była to piesza pielgrzymka wielu pątników z Galilei. To właśnie wśród nich Rodzice dwunastoletniego Jezusa szukali Go, gdy się zagubił, jak sądzili. Tych kilka faktów z Historii Zbawienia przypomina nam, że życie każdego człowieka jest swoistą pielgrzymką od poczęcia do śmierci: od początki do końca ziemskiego pielgrzymowania.

W tę historię wpisuje się życiorys każdego z nas, z jego zmaganiami, porażkami i zwycięstwami. Pielgrzymka, to pokonywanie etapów w dążeniu do celu; stąd jej wychowawcza rola: do jakiego celu dążę i w jaki sposób, poprzez jakie wysiłki ten cel osiągnę? Pielgrzymka uczy wytrwania i cierpliwości, pokonywania zmęczenia. Uczy dostrzegania drugich wokół, ich wysiłków, ich potrzeb, ich słabości i siły. Jednak wartość pielgrzymki sięga dalej. Ona otwiera nowe horyzonty, otwiera duchowe oczy i uszy.

' + poi.name + '

Pielgrzym zaczyna dostrzegać i słyszeć, to co niewidzialne i to co niesłyszalne. Dostrzega Boga, jako kres ludzkiej wędrówki. W pielgrzymce idziemy do Domu Ojca, nie sami, lecz z innymi, którzy idą z nami lub ich nie ma, ale idziemy za nich. Na drodze pątniczego szlaku spotykamy Jezusa, jak uczniowie idący do Emmaus. Odkrywamy Go w drugim człowieku spotkanym na życiowej drodze. Z tego narodu wyrośliśmy, w tym kraju żyjemy, jest on naszą Ojczyzną i niech będzie ona naszą Ziemią Świętą. A więc niech modlitwa pielgrzymia obejmie wszystkie sprawy własne i wszystkie sprawy wspólne.

Społeczeństwo jest rozrywane histerycznymi podziałami, które bolą i niczego dobrego nie wróżą.


 1. spotkania dla singli czersk.
 2. ;
 3. ;
 4. ;
 5. gozdnica forum randkowe.
 6. serwis randkowy lelkowo.
 7. randki 5 minutowe wielki kack.
 8. Idą kilka, kilkanaście, a najwytrwalsi — ponad dwadzieścia dni. Mają do przemierzenia od ponad stu, do prawie sześciuset pięćdziesięciu kilometrów. Opasują Polskę wszerz i wzdłuż modlitwą, radością, świadectwem żywej wiary. Setki tysięcy idą bezpośrednio, ale nie mniejsze rzesze towarzyszą pielgrzymkom duchowo — podejmują program pielgrzymkowy pozostając w miejscu zamieszkania, pracując, wykonując swoje codzienne obowiązki stanu.

  Następnego dnia, 6 sierpnia, wyrusza pielgrzymka paulińska — Warszawska Pielgrzymka Piesza, która rozpoczyna pątniczy szlak w kościele Świętego Ducha na Nowym Mieście; należące do niej grupy studenckie rozpoczynają wędrówkę podobnie jak WAPM, w Kościele Akademickim św.

  Prognoza pogody

  Anny — są to znane wszystkim tzw. W pielgrzymkach tych licznie uczestniczą kapłani i wierni Diecezji Warszawsko-Praskiej.

  Msza Święta 28.06.20r. POLSKA PARAFIA W READING

  Na uroczystości 26 sierpnia wędrują pątnicy szlakiem wytyczonym przez Praską Pielgrzymkę Pieszą, organizowaną przez środowisko Pomocników Matki Kościoła. Ci pielgrzymi rozpoczynają wędrówkę 16 sierpnia o godz. Również te dwie pielgrzymki łączą wiernych obu diecezji warszawskich.

  Przed uroczystościami 15 sierpnia przez parafie naszej Diecezji prowadzą także trasy pielgrzymek diecezjalnych: Drohiczyńskiej oraz Łomżyńskiej. Pielgrzymujący pątnicy spotykają się zawsze z serdeczną gościnnością mieszkańców miejscowości, które mijają oraz tych, w których zatrzymują się na postoje, posiłki, noclegi. Proszę wszystkich parafian którzy także w tym roku będą organizować pątnikom postoje etapowe, posiłki lub będą użyczali noclegów o otwartość serc na potrzeby braci i sióstr wędrujących do Matki Bożej.

  Oni niosą Jej w swych modlitwach i pamięci nie tylko swoje własne intencje, ale dołączają także nasze prośby, dziękczynienia i nadzieje. Z serca błogosławię wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w pątniczy trud dziesiątek tysięcy pielgrzymów, którzy wyruszą lub przejdą przez naszą Diecezję. Na podstawie kanonu 87 § l Kodeksu Prawa Kanonicznego — udzielam dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 16 czerwca roku wszystkim Diecezjanom oraz Gościom, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej.

  Przypominam zarazem, że korzystając z dyspensy należy złożyć ofiarę na pomoc dla potrzebujących i ubogich. Środa Popielcowa jest jednocześnie pierwszym dniem modlitwy w kościołach stacyjnych w Wielkim Poście.

  Cookie Control

  W Kościołach stacyjnych diecezji warszawskich, możemy się modlić według planu podanego na stronie naszej diecezji Warszawsko-praskiej. Msza Święta o godz. Przeskocz do treści. W INT. DZIŚ O O-VIII; 9. O-VII; 9.

  katolickie spotkania dla singli nowe ostrowy Katolickie spotkania dla singli nowe ostrowy
  katolickie spotkania dla singli nowe ostrowy Katolickie spotkania dla singli nowe ostrowy
  katolickie spotkania dla singli nowe ostrowy Katolickie spotkania dla singli nowe ostrowy
  katolickie spotkania dla singli nowe ostrowy Katolickie spotkania dla singli nowe ostrowy
  katolickie spotkania dla singli nowe ostrowy Katolickie spotkania dla singli nowe ostrowy
  katolickie spotkania dla singli nowe ostrowy Katolickie spotkania dla singli nowe ostrowy

Related katolickie spotkania dla singli nowe ostrowyCopyright 2020 - All Right Reserved